MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI - Masaż kamieniami to połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury. Zabieg jest szczególnie polecany osobom narażonym na stres, niespokojnym, przygnębionym, mającym bóle mięśniowe. Działa on bardzo kojąco na zmysły, reguluje strefę emocjonalną, łagodzi napięcia mięśni, poprawia pracę narządów, poprawia elastyczność, jędrność skóry, jej odżywienie, pomaga zwalczać cellulitis, przyśpiesza obieg krwi i limfy, poprawia jej elastyczność i jędrność.


DRENAŻ LIMFATYCZNY - Celem masażu limfatycznego (drenażu limfatycznego) jest usprawnienie przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Osiągamy to w sposób mechaniczny przez przepchnięcie zalegającej chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych. Skutkiem zaburzeń w układzie limfatycznym są nie tylko obrzęki, ale też rozstępy, cellulit, trądzik różowaty, przedwczesne starzenie się skóry i schorzenia wielu narządów wewnętrznych. Masaż limfatyczny całego ciała likwiduje i zapobiega zastojom chłonki i trwa około godziny. Masaż limfatyczny częściowy trwa 30 min.W efekcie stosowania drenażu limfatycznego osiągamy m.in. poprawę warunków do produkcji limfocytów, transportu wody i soli mineralnych do komórek, co prowadzi do zwalczania bakterii oraz likwidacji obrzęków.


MASAŻ LECZNICZY KRĘGOSŁUPA - Masaż leczniczy ma na celu przywrócenie ruchomości kręgów i ich właściwego położenia. Szczególnie wskazany przy skrzywieniach i zwyrodnieniach kręgosłupa, skoliozie, rwach kulszowych, przeciążeniach. Działa odprężająco i tonująco na mięśnie grzbietu.


MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ - Stosowanie baniek w medycynie naturalnej jest przynajmniej tak stare, jak stara jest chińska medycyna, która liczy sobie około 3000 lat. W tradycji europejskiej stosowało się je głównie przy przeziębieniach stawiając kilkanaście baniek na całych plecach. W tradycji chińskiej stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości. Bańkę można stosować akupunkturowo w odpowiednich punktach meridianowych. Przystawianie baniek w określonych punktach powoduje przyspieszenie krążenia, co inicjuje proces oczyszczania się organizmu ze wszystkich toksyn. Bańką oprócz oddziaływania punktowego, można wykonać masaż grzbietu , oraz masaż antycellulitowy.


MASAŻ RELAKSACYJNY - Dla osób żyjących w ciągłym stresie, najodpowiedniejszą formę masażu stanowi masaż relaksacyjny. Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny pobudza skórę i mięśnie pacjenta (zmniejszając ich napięcie), przywraca prawidłowy rytm serca, jak również poprawia krążenie krwi. Do tej formy masażu stosuje się zazwyczaj wszelkiego rodzaju aromatyczne zapachy (świece, kadzidełka) oraz odprężającą muzykę. Spokojny i rytmicznie wykonany masaż niweluje stres oraz związane z nim dolegliwości takie jak: różnego rodzaju bóle głowy i pleców, jak również zaburzenia koncentracji, depresję, czy też ogólne wycieńczenie organizmu.

 

TAPING - To jedna z form terapii stosowanej w rehabilitacji, w której wykorzystuje się oddziaływanie na organizm specjalnie skonstuowanego plastra, w celu wykorzystania jego możliwości kompensacyjnych. Mięśnie nie tylko służą do przemieszcznia się, ale mają także wpływ na krążenie krwi i limfy oraz temperaturę ciała.

Działanie kinesiology taping'u:

-zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry i mięśni,

-usuwa zastoje i obrzęki limfatyczne,

-wspomaga pracę mięśni,

-koryguje niewałaściwą pozycję stawu,

-redukuje zmęczenie mięśni,

-wspomaga pracę mięśni osłabionych a relaksuje mięśnie nadmiernie napięte,

-normalizuje zakres ruchu.